Dotazy k provizím


  • Provozovatel portálu BOOKSi je povinen uhradit (honorář)  provizi za zprostředkování prodeje, tato povinnost vzniká prodávajícímu ve chvíli potvrzením objednávky od kupujícího a zaplacením zboží. Pokud kupující neuhradí cenu za zboží (a zboží tedy neobdrží) prodávající provizi neplatí (tedy fakturu) provozovateli serveru BOOKSi.

  • Výše provize je 10% za každou prodanou knihu (zboží), které autor (autor rukopisu knihy, e-book, časopis a další.) prodává na serveru BOOKSi.

  • Fakturu prodávajícímu (autor knihy) vystaví provozovatel serveru BOOKSi  každý měsíc, a to k 15. dni v měsíci, za prodané výrobky (knihy atd.) na serveru BOOKSi. Fakturu posílá provozovatel serveru BOOKSi na uvedený e-mail prodávajícího. Prodávající je povinen do 3 pracovních dnů, zaplatit fakturu k příslušnému měsíci provozovateli serveru BOOKSi (údaje pro zaplacení na faktuře), neprodleně.


  • Nezaplacená faktura: pokud prodávající nezaplatí vystavenou fakturu provozovateli serveru BOOKSi v určeném termínu, provozovatel serveru BOOKSi je oprávněn okamžitě pozastavit účet (prodej) prodejci. Po zaplacení je možné účet (prodej) na serveru BOOKSi znovu obnovit.Provozovatel serveru BOOKSi neprodává vlastní zboží prodávajícího a není zodpovědný za prodávané zboží (správnost vyobrazeného zboží, jeho kvalitu, vlastnosti, dostupnost apod.) a není odpovědný za koupi, prodej, reklamaci či za případné spory mezi kupujícím a prodávajícím. Provozovatel serveru BOOKSi rovněž neodpovídá za případy, kdy se ukáže, že identita prodávajícího (autor rukopisu knihy) uživatele nebyla správná. Provozovatel serveru BOOKSi identitu prodávajících a kupujících neprověřuje. Server BOOKSi neodpovídá za obsahy knih autorů.

Máte jakýkoliv dotaz k provizím BOOKSi.eu? Napište nám!