Článek s obrázky

26.12.2020

Článek by měl obsahovat obrázek!

"Říkejte si co chcete, ale pokud je článek bez obrázku, tak je to, jako kniha bez obalu"

To znamená, že každý článek, krátký, dlouhý, by měl obsahovat obrázek. V podstatě je jedno jaký, ale bez obrázku to bohužel nepůjde.

Jaké obrázky zvolit? 

Nejlépe ty které jsou vhodné. Když píšete článek o horách - zvolte obrázek hor. Když píšete článek o dětech - zvolte obrázek dětí. Neutrální obrázky například přírody jsou v pořádku. Ale když budete psát třeba román o lásce, nebudete do knihy vkládat obrázek zeměkoule že? Když píšete, tak i obrázek má mít určitou pozornost pro jeho výběr.

Můžete použít také kreslené obrázky, jsou neutrální a krásné, hodí se jak do článků, tak do knih.

Nejlepší je když zvolíte svoje obrázky. Tedy své fotky, které si nafotíte třeba při procházce, nebo na dovolené. Tak zvané "selfie" jsou skvělé zase na různé Vaše blogy, e-booky a motivační knihy. Fotky jsou velmi vhodné i na obálky knih, ale o tom zase příště ... příště si řekneme jaké vhodné fotky jsou na obálky knih.

Nemáte dostatek fotek, které chcete do článků a knih použit? A když zrovna nemáte po ruce své vlastní dá se pomoci i na internetu... Do vyhledávače zadejte google-obrázky a máte vyhráno, jen pozor na autorská práva! Další pomocníkem je skvělý PIXABAY. Velké množství kvalitních fotek a obrázků pro Vaše potřeby. 

Dovedete si představit knihu bez obrázků? ....


"BOOKSi s láskou"